پرین پرواز پارسه
  1. خانه
  2. وبلاگ
  3. جاذبه های گردشگری روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه

روسیه پهناورترین کشور جهان است. از اینرو جاذبه های گردشگری روسیه دارای تنوع و تعدد بسیاری می باشد( از جاذبه های فرهنگی تاریخی تا جاذبه های طبیعی ).  روسیه در آسیای شمالی و اروپای شرقی(شمال ارواسیا) قرار دارد. روسیه با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد.

همسایگان زمینی روسیه عبارتند از:

در جنوب شرقی (آسیا): کره شمالی، چین، مغولستان و قزاقستان

در جنوب غربی (قفقاز): جمهوری آذربایجان و گرجستان

در غرب (اروپا): اوکراین، بلاروس، لتونی، استونی، فنلاند و نروژ

در بخش جدامانده کالینینگراد با کشورهای لیتوانی و لهستان.

کشیدگی مساحت روسیه از کالینینگراد؛ غربی‌ترین نقطه در نزدیکی دریای بالتیک تا ولادی‌وستوک؛ شرقی‌ترین منطقه در ساحل اقیانوس آرام (حدود ۹ هزار کیلومتر) است. فدراسیون روسیه بیشترین مرز با قزاقستان و کمترین را با کره شمالی داراست.

روسیه به طرز چشمگیری، زیبا و خیره کننده است. روسیه از نظر تنوع فرهنگی یکی از رنگارنگ‌ترین کشورهاست. بیش از ۱۶۰ گروه مختلف از فرهنگ‌ها و قومیت‌های گوناگون در این کشور زندگی می‌کنند. روسیه دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعت گردی فراوانی است.

آب و هوای روسیه

آب و هوای روسیه به علت شرایط جغرافیایی  متغیر میباشد و اختلاف دما در تابستان و زمستانها زیاد است. تابستانها هوای گرم نسبتا مرطوب  با دمای هوای 37 درجه و در زمستان سرد و یخبندان و با بارش برف و پایین آمدن درجه حرارات تا منفی 50 درجه نیز همراه است. در مجموع روسیه از سه نوع آب و هوا برخوردار است:

سرد و خشک در مناطق شمال،

معتدل و نیمه مرطوب در نواحی جنوب غربی

معتدل و خشک در جنوب شرقی.
بهترین زمان سفر به روسیه اواخر بهار و اوایل پاییز باشد؛به ویژه که در این ماه‌ها فستیوال‌هایی هم در شهرهای روسیه برگزار می‌شود. . فصل بهار خیلی انتخاب مناسبی برای سفر به روسیه نیست چرا که در این فصل برف‌ها شروع به آب شدن می‌کنند و مشکلات فراوانی برای رفت و آمد در خیابان‌ها ایجاد می‌کنند.

 

ارسال پاسخ

یا

یا ورود با شبکه های اجتماعی